Ako si vybrať dobrú laserovú tlačiareň?

Od vynálezu prvého tlačiarenského stroja uplynulo viac ako päť storočí. Počas tejto doby sa technológia, prostriedky a metódy tlače razantne zmenili, iba túžba osoby vidieť, čo sa tlačí, zostáva nezmenená. Slovo „tlačiareň“ je tak pevne zavedené, že je zrozumiteľné dokonca aj pre predškoláka.

Ako si vybrať dobrú laserovú tlačiareň?
Ako si vybrať dobrú laserovú tlačiareň? (Foto: naplne-do-tlaciarni.sk)

Správne funkcie a využite každého zariadenia ale určujú jeho vlastnosti a výbava. Preto je dôležité konkrétny model správne vybrať.

Ktoré laserové tlačiarne sú lepšie?

Existuje viac ako tucet populárnych výrobcov laserových tlačiarní. Nesporným lídrom v počte modelov v tomto segmente je spoločnosť Hewlett-Packard . Tlačiarne HP sú spoľahlivé, ľahko použiteľné a široká škála cien a funkcií ich robí dostupnými pre každú skupinu spotrebiteľov.

Bohužiaľ, originálne kazety spoločnosti sú tiež vedúce, ale iba čo sa týka ich nákladov a dostupnosti. To však neplatí ak viete, kde kúpiť lacné tonery.

Spoľahlivosť a popularita produktov spoločnosti HP je rovnaká ako pri tlačiarňach od spoločností Canon , Xerox , Brother. Ide o osvedčené značky, ktoré majú na trhu svoje dobré meno aj postavenie.

Tí, ktorí chcú väčšiu slobodu výberu, môžu venovať pozornosť laserovým tlačiarňam japonských výrobcov, OKI, Konica Minolta – medzi ktorými sú veľmi zaujímavé exempláre, ale údržba váš už bude stáť oveľa viac.

Spoločnosť Samsung predtým tiež pracovala ako výrobca tlačového zariadenia, ale rozhodla sa predať túto firmu a zamerať sa na iné oblasti.

Výber neznámej značky je možno cenovo výhodnejšia voľba, ale problémy, ktorým môžete pri jej používaní potom čeliť, nemusia byť malé. Vyberajte si preto tak, aby ste k tlačiarni mohli na trhu ľahko nájsť aj potrebné tonery Xerox.

Výhody laserových tlačiarní

Ak sa rozhodnete pre laserový model tlačiarne, obstarávacia cena tohto zariadenia môže byť vyššia. Veľmi rýchlo sa vám ale táto investícia vráti pri ušetrených nákladoch za toner. Rozhodujúcou výhodou je aj rýchlosť tlače a objem, čo určite oceníte najmä pri práci v kancelárii s množstvom dokumentov.

Myslite pri jej výbere ale aj na prepojenie so všetkými ďalšími zariadeniami – využitie a spokojnosť budú potom maximálne.

Text:PR