Jesenné trendy v mužskom šatníku – ktoré farby a strihy sú must have tento rok?

V súčasnosti už nie je obliekanie a móda iba témou žien, ale aké-také povedomie o nej majú aj muži. Podobne, ako ženská, aj mužská móda sa vyvíja a mení nielen v závislosti od ročných období, ale aj z roka na rok. Ktorým kúskom by ste teda mali venovať pozornosť túto jeseň?

Jesenné trendy v mužskom šatníku – ktoré farby a strihy sú must have tento rok?
(zdroj: unsplash.com)

Do mesta v teplákoch

Veľmi populárnym štýlom je stále streetwear. Väčšina mužov má doma prevažne športové oblečenie, a to sa dá využiť nielen na cvičenie vo fitku. Pokojne si dajte teplákovú súpravu na bežné vybavovačky do mesta počas teplejších jesenných dní, prípadne použite výrazný prvok z nej – ako napríklad mikinu, bundu alebo nohavice – ako súčasť neformálneho outfitu. Tenisky, ktoré k teplákovým súpravám neodmysliteľne patria, môžete nosiť naozaj ku všetkému.

Čím farebnejší, tým lepší

Farby sú základ. Tak, ako je pestrofarebná jeseň, buďte pestrofarební aj vy – siahnite po výraznom červenom šále alebo neónovej čiapke. Tí odvážnejší môžu pokojne aj zmeniť farbu vlasov na nejakú podobne žiarivú. Nebojte sa farieb, aj keď sa im bežne cez rok vyhýbate. Zabudnite na princíp colour blocking, na základe ktorého by vrchná časť vášho oblečenia mala mať jednu základnú farbu. Moderné sú práve farebné potlače, motívy kravatových farieb a iné, ktoré zažiaria na vašej mikine, tričku či džínsovej bunde.

So sivou budete moderní a klasickí zároveň

Do chladnejších jesenných dní sa určite bude hodiť aj nejaký ten kabát. Ak nepatríte k milovníkom jednoročných trendov, práve kabát je kúskom, pri ktorom nič nepokazíte klasikou. Takou je napríklad jednoduchý vlnený kabát v béžovej, sivej alebo inej tlmenej farbe, ktorý si môžete vziať na nejakú formálnu príležitosť, ale môžete ho kombinovať aj s teniskami a čiapkou. Kvalitný kabát vám vydrží aj niekoľko rokov, preto ide o naozaj dobrú investíciu, pri ktorej určite nešetrite. Farbou tejto jesene a zimy je pri kabátoch jednoznačne šedá, ktorá dokonca predbehla vždy populárnu a klasickú čiernu.