Príprava auta na chladnejšie ročné obdobia

Začala sa nám jeseň a tá je typická rannými hmlami, šmykľavou vozovkou a chladnými ránami. Časy, kedy sme zapínali klimatizáciu kvôli neznesiteľnému teplu, skončili. Jeseň je tu a zima je za rohom a pomaly, ale isto musíme auto pripravovať na chladné ročné obdobia.

Ako ale auto pripraviť na chladnejšie ročné obdobia?

Foto – ilustračné (zdroj: unsplash.com)

Nemrznúca zmes do ostrekovačov

S blížiacim sa októbrom by sme pomaly, ale isto si mali zabezpečiť nemrznúcu zmes do ostrekovačov. Predné sklo vám onedlho začne zamŕzať a s letnou nemrznúcou zmesou sa vám bude ťažšie odstraňovať zmrznutá vrstva vody.

Ak máte v ostrekovačoch ešte letnú zmes, snažte sa ju čím skôr vymíňať. Najmä ak žijete, alebo pravidelne cestujete do horských oblastí, musíte počítať s prvými nočnými mrazmi.

Skontrolujte si brzdový systém

V čase, kedy nás môže na ceste prekvapiť klzký povrch vozovky, je nutné mať 100% brzdy. Dajte si skontrolovať, alebo si sami skontrolujte brzdový systém. V prípade potreby objednávajte nové brzdové platničky, ktoré nahradia tie opotrebované a sfunkčnia brzdy.

V prípade opotrebovaných platničiek sa zhoršuje brzdenie a predlžuje sa brzdná dráha, čo môže ohrozovať nielen váš život, ale aj život ostatných účastníkov premávky.

Ošetrite hrdzavé plochy na laku

Ak vám v okolí kolies vidieť začínajúcu hrdzu, ošetrite tieto plochy ochranný náterom, ktorý má zabrániť ďalšiemu hrdzaveniu. Ak nechcete mať po zime väčšie hrdzavé plochy, mali by ste tento náter absolvovať ešte pred príchodom zimy. Najmä zachytený sneh obsahujúci posypovú soľ môže spôsobiť koróziu.

Občas budeme musieť kupovať náhradné diely, napríklad aj teraz sa výrazne zvýšil záujem o kúpu dobrých Škoda autodielov. Veď predsa táto značka áut je zo všetkých najpredávanejšia u nás.

Ak chcete auto pripraviť na chladnejšie obdobia, okrem vyššie spomínaných rád vám odporúčame dať si nezávisle kúrenie. Je to však väčšia finančná položka, ktorú si bárskto nemôže dovoliť.
Pred zimou si ešte nezabúdajte dôkladne vyčistiť interiér auta, vrátane koberčekov. Ak máte v aute látkové koberčeky, nahraďte ich gumovými rohožami.

Text: PR