Termokamery a termovízie – zariadenia, ktoré by vás mohli zaujímať

Moderné technologické vychytávky zaujímajú väčšinu mužov a viacerí ich neváhajú aj skúšať. Medzi moderné a veľmi potrebné technologické vychytávky radíme termokamery a termovízie.
Čo sú to za zariadenia a čo by sme o nich mali vedieť?

Foto – ilustračné (zdroj: unsplash.com)

Termokamery

Ak máte záujem o termokamery, mali by ste vedieť, čo sú to. Termokamera je zariadenie, ktoré býva pomerne často nazývané aj ako infračervená kamera, či kamera na princípe termo zobrazenia. Princíp zobrazovania funguje podobne ako u klasických kamier, len s tým rozdielom, že termokamery využívajú iné vlnové dĺžky ako klasické kamery.

Termokamery využívajú mnohé firmy na zistenie obsahu áut, najmä nákladných áut, ale trebárs aj na zistenie nepovolaných osôb v skladoch, či v iných zariadeniach.
Objednať termokameru dnes môže prakticky ktokoľvek. Môžete si ju objednať na súkromné účely, ale môžete si ju objednať aj do firmy.

Viete, že úplne prvú termokameru vynašiel maďarský fyzik Kálmán Tihányi? Fungovala na princípe infračerveného žiarenia a používala sa pri protilietadlovej obrane Veľkej Británie.

Veľký záujem je hlavne o priemyselné kamery, preto ak máte firmu a chcete mať pod kontrolou skladové priestory a výrobnú halu, objednajte si priemyselné kamery.

Termovízie

Termovízie sú zase zariadenia, ktoré sa nám spájajú najmä s poľovníkmi. Využívajú ich na hľadanie koristi, poprípade dohľadanie ranenej koristi.

Vybrať si môžete z termovízií monokulár, či binokulár. Takéto termovízie nakupujú hlavne poľovníci. Medzi najznámejšie a najkvalitnejšie značky termovízií patria tieto značky – Armasight, Dali, Flir, Night Pearl, Dedal, Dipol, Fortuna, Nightspotter, Pulsar, Atn, Eagle, Hikvision, Noctis, Tetrao. Vyberte si ktorúkoľvek z týchto značkových termovízií a máte istotu, že si budú plniť funkciu. Termovízia pracuje na základe snímania odrazeného infračerveného žiarenia od pozorovaného objektu.

Text: PR