SMART HODINKY PÁNSKE: Ako vybrať + čo je pri výbere najdôležitejšie?

Smart hodinky sú veľmi obľúbeným trendom, pretože sú naozaj multifunkčným, no zároveň kompaktným zariadením. Dokážu vám merať telesné funkcie, počet krokov, oznámia vám prichádzajúci hovor a SMS, aj keď ste ďalej od telefónu. Výhodou je aj ich cenová dostupnosť. Za málo peňazí viete dostať veľa muziky.

Pomôžu vám v prípade, ak sa snažíte byť aktívnejší, zhodiť nejaké kilá navyše alebo nemáte čas neustále kontrolovať telefón. Ako správne vyberať tento typ hodiniek a nájsť tie pravé v neprebernom množstve značiek a modelov?

Vyberáme inteligentné hodinky – čo je pri výbere najdôležitejšie? (Foto: unsplash.com)

Tipy pred začiatkom výberu smart hodiniek

Ešte predtým, než si začnete smart hodinky vyberať, tak by ste si mali odpovedať na pár základných otázok. Zjednoduší vám to výber a automaticky vylúčite modely a značky, ktoré sa s vašou predstavou nezhodujú. Ako prvé si stanovte, na čo chcete hodinky používať – šport, práca alebo len meranie krokov a tepu? Potom si overte kompatibilitu jednotlivých značiek s telefónom. Nie vždy sa totiž dajú skombinovať dve rôzne značky zariadení. Naštudujte si recenzie na internete a porovnajte si aj jednotlivé druhy operačných systémov.

Nebojte sa nakupovať ani vo výpredajoch či akciách. Mnohé hodinky dobre slúžia aj po rokoch. Vďaka kvalitným modelom a výkonnej batérii je odolnosť a životnosť mnohých smart hodiniek vyššia, ako by ste možno čakali. Obľúbený alza výpredaj ponúka vždy aj niekoľko modelov smart hodiniek, využiť môžete aj ďalšie kupóny z KuponyZdarma.sk a ušetriť pri nákupe ešte viac.

Základné parametre pri výbere

Aby ste si vedeli medzi inteligentnými hodinkami vybrať čo najjednoduchšie, musíte vedieť, ktoré parametre treba porovnávať. V tomto prípade je to hlavne materiál, odolnosť, displej, funkcie a výdrž batérie. S materiálom súvisí aj odolnosť zariadenia. Odolným je napríklad titán, no často je to aj hliník, nehrdzavejúca oceľ alebo plast. V prípade remienkov sa stretnete so silikónom, ktorý je najviac praktický na šport, kov, koža alebo iné remienky.

Pri smart hodinkách sú 3 základné typy displejov – AMOLED, transflektívny a LCD displej. AMOLED má najkrajší obraz, vysoký kontrast a dobrá svietivosť aj na slnku. Transflektívny typ displeja využíva okolité svetlo, ktoré naň dopadá. Výhodou je jednoduchá čitateľnosť a to, že sa vôbec nevypína. LCD displej je cenovo najdostupnejší, má dlhšiu životnosť a skvelú čitateľnosť na slnku.

Funkcie hodiniek by ste si mali zvoliť podľa toho, na čo ich chcete využívať. Ak si chcete sledovať len tep a kroky, stačia vám tie najlacnejšie modely. Pri špecifických športoch alebo dennom používaní aj na prácu hľadajte hodinky s väčším spektrom funkcií. Čo sa týka batérie, tak tam stavte na čo najdlhšiu výdrž. Ovplyvňuje to kvalita, veľkosť displeja a aj výkon. Niektoré hodinky sú síce kvalitné, no musíte ich nabíjať každých pár dní.

Smart hodinky pánske

Na stránkach Nákupnej poradne vybrali tie najlepšie inteligentné hodinky a nechýbajú ani najlepšie smart hodinky pánske, inteligentné hodinky vhodné pre ženy aj deti. Ak vyberáte nové smart hodinky, tento výber a skúsenosti s najlepšími inteligentnými hodinkami by ste mali rozhodne poznať.