Máte špinavý koberec v kufri auta?

Upratovať zablatený kufor auta alebo sa z neho snažiť odstrániť škvrny po rozliatych tekutinách nie je príjemná činnosť. Zašpineniu kufra pritom zabráni celkom jednoduché riešenie.

Máte špinavý koberec v kufri auta?
Máte špinavý koberec v kufri auta? (zdroj: unsplash.com)

Vaničky do kufra pre dokonalú čistotu

Zašpineniu interiéru auta zabránia vaničky do kufra. Ak by ste chceli ochrániť aj podlahu, môžete si k nim dokúpiť tiež rohože. Vaničky si môžete vybrať presne pre váš typ auta alebo univerzálne. Obe riešenia majú svoje výhody a nevýhody. Univerzálne vaničky sú lacnejšie, v niektorých detailoch však nemusia do interiéru vozidla dokonale pasovať.

Originálne vaničky do kufra si môžete vybrať presne pre značku a model vášho auta. Sú síce drahšie, no pri ich inštalácii na váš žiadny podobný problém nečaká. A to napriek tomu, že ste si pred kúpou neskontrolovali potrebné rozmery.

Výhody a nevýhody

Najväčšou výhodou je už spomínaná ochrana koberca v kufri vozidla. Či už sa vám v ňom rozsype piesok alebo vyleje olej, nebudete mať problém s čistením. Vaničky do kufra sa dajú jednoducho vybrať, vytriasť alebo umyť. Menej sa narobíte tiež pri vysávaní. Koberec pod vaničkou zostáva dokonale čistý, ako keď ste si automobil kupovali. Nevýhodou, ktorá niektorým vodičom prekáža, sú vyvýšené okraje vaničky.

Aké materiály sú k dispozícii?

Pri výbere vaničky si budete môcť zvoliť, či by ste chceli termoplastové alebo gumové vaničky do kufra. Voľba závisí na vašich preferenciách a tiež na tom, ako budete chcieť s vaničkou manipulovať. Pokiaľ by ste ju chceli občas vybrať a zložiť alebo zrolovať, bude vám vyhovovať gumová vanička do kufra.

Výhodou tohto materiálu sú tiež lepšie prirodzené protišmykové vlastnosti. Pri prevoze rôznych predmetov sa znižuje možnosť ich posúvania po podlahe auta. Guma sa na druhej strane dá ľahšie poškodiť. Termoplastové vaničky sú voči poškodeniu odolnejšie. Nedajú sa však ľahko vybrať a skladať. Čo sa týka ochrany čalúnenia, oba materiály ju zvládajú na výbornú.

Komerčný článok