Kúpa elektrickej kolobežky – aké sú jej výhody a prečo si ju zaobstarať?

Klasické kolobežky sú deťmi dlhé roky obľúbené. Sú rýchle, pohodlné, dokážete s nimi prejsť aj stredne dlhé vzdialenosti a veľmi ľahko sa dajú poskladať a odniesť. Trendom posledných rokov sa stali elektrické kolobežky, ktoré sa stali obľúbené hlavne u dospelých. Oplatí sa do elektrickej kolobežky investovať, keďže jej cena sa pohybuje v stovkách eur? A podľa čoho ju vyberať?

Kúpa elektrickej kolobežky – aké sú jej výhody a prečo si ju zaobstarať? (Foto: unsplash.com)

Výhody a nevýhody

Aké sú výhody elektrických kolobežiek, prečo sú tak obľúbené? V prvom rade sú ideálnym dopravným prostriedkom do mesta. Nemusíte vyťahovať auto ani platiť za havarijné poistenie alebo lístok na MHD-čku. Vo väčšine miest sú už vybudované cyklotrasy, takže sa nemusíte báť toho, že by ste zavadzali na chodníku alebo ceste. Jazdiť s nimi môžete až do vzdialenosti 40 km, takže sú ideálne aj na výlety. Pri jazde na elektrickej kolobežke nebudete tak unavení, ako na tej klasickej alebo v porovnaní s bicyklom.

Cenu by ste nemali brať ako nevýhodu. Často len odráža lepšiu výdrž batérie, kvalitnejšie prevedenie alebo iné výhody. Ak chcete ušetriť, práve online si viete jednotlivé ceny obchodov rýchlo porovnať. Nezabúdajte ani na zľavové kódy ako nájdete na rovnomenných stránkach http://www.zlavove-kody.sk/, ktoré zdržuje všetky výhodné ponúk, no najmä spomenuté zľavové kódy. Zľava môže byť aj v desiatkach percent alebo eur a to na celý nákup. Nemusíte sa ani nikam registrovať, stačí si vybrať kupón, zľavový kód zobraziť a skopírovať a následne uplatniť pri nákupe v eshope.

Čo sa týka nevýhod, tak asi najväčšou je, že musíte pravidelne nabíjať batériu. Vždy by ste ju mali nechať nabiť doplna, aby sa zbytočne neničila. Nevýhodné je tiež to, ak chcete jazdenie na kolobežke brať ako šport, pretože pri elektrickom type v podstate nič nerobíte, len udržiavate rovnováhu. 

Podľa čoho vybrať elektrickú kolobežku

Najprv by ste si mali určiť, na aký účel alebo kam si elektrickú kolobežku kupujete. Chcete elektrickú kolobežku do mesta, na výlety alebo len elektrickú kolobežku pre zábavu, že si na nej raz za čas zajazdíte? Od toho sa odvíjajú potom ďalšie faktory – výkon motora, dojazd na jedno nabitie batérie, veľkosť a materiál kolies a celej konštrukcie kolobežky a, samozrejme, aj cena. 

Ak stále neviete ktorú vybrať, pomôže výber najlepšie elektrické kolobežky, kde nájdete ako cenovo výhodné, ale aj výkonné modely. Nechýbajú ich kľúčové vlastnosti a výhody, ktoré vám pomôžu pri výbere konkrétneho modelu.