Muži majú aj svoje drinky – tieto zvládnete pripraviť aj v pohodlí domova!

Pánske drinky sa od dámskych neodlišujú len v “grádoch”, ale aj v chuťových vlastnostiach. Tak, ako sa od žien odlišujeme správaním a myslením, odlišujú sa aj naše preferencie jedál či nápojov. Čo teda patrí medzi typické chlapské koktejly, ktoré nie sú pre každého?

Muži majú aj svoje drinky - tieto zvládnete pripraviť aj v pohodlí domova!
(zdroj: unsplash.com)

Pre každého správneho chlapa

Ktorý muž by nemal rád whiskey? Logicky bude teda hneď prvý drink z nej, aj keď sa často pripravuje aj z bourbonu. Tento drink však nie je pre tých, ktorí si radi vychutnávajú celý večer jeden pohárik. Je to tak z prostého dôvodu – do tohto drinku ide bielok, ktorý sa mieša s medom a ak ho budete piť príliš dlho, bielok vystúpa hore a drink stratí správnu chuť. Hovoríme o whiskey honey sour, na ktorý budete potrebovať okrem 5 cl írskej whiskey 3 cl citrónovej šťavy, 2 cl medu a spomínaný jeden bielok. Bielok nezabudnite dobre rozmiešať, pretože celkový nápoj zjemní a jeho chuť bude pekne vyvážená. Chýba vo vašom domácom bare whiskey alebo akýkoľvek iný alkohol, ktorý na prípravu miešaných nápojov budete potrebovať? Pozrite si naše tipy na alkoholické nápoje a nakúpte výhodne a jednoducho všetko, čo potrebujete.

Sladký a štipľavý zároveň

Hoci sa Negroni často považuje aj za drink vhodný pre ženy, ak doňho pridáte viac Campari bude viac horký, než sladký. Okrem spomínaného Campari na jeho prípravu budete potrebovať aj suchý gin, vermut a pomarančovú kôru. Pomer všetkých troch tekutých ingrediencií by mal byť vyrovnaný, ale pre spomínanú horkosť, ktorú muži obľubujú viac, ako ženy, môže prevážiť Campari. Za dámsky drink sa považuje aj daiquiri. A čo tak daiquiri pre milovníkov chilli? Urobte si teda Captain’s hot sour – pikantný drink s ostrou papričkou, ktorou potriete okraj pohára. Prvé, čo pri pití tohto drinku pocítite, je tak štipľavosť, ale okamžite ju doplní sladkosť drinku. Použiť by ste mali 4 cl Captain Morgan Black Spiced, 2 cl limetkovej šťavy a 1 cl orieškového sirupu, ktorý ale môže byť aj cukrový, vanilkový alebo čokoládový. Nezabudnite ani na spomínanú chilli papričku na potretie.

To najsilnejšie, čo si môžete z drinkov dať

Diplomat je pre všetkých, ktorý obľubujú fernet aj slivovicu. Takže pre tých, ktorí majú radi klasiku aj modernejšie pitie. Tento koktail možno výrazne vonia za slivovicou, ale jeho chuť je vďaka višňovému garrone príjemná. Je to jeden z najsilnejších drinkov, aké si môžete dať, práve vďaka kombinácii dvoch v našich končinách najobľúbenejších alkoholov. Ešte sme tu nemali vodku. Tá sa pridáva do ďalšieho “mužského koktailu” s mužným názvom Polárny vlk. 5 cl vodky zmiešajte s 3 cl zázvorového piva, 1 cl limetkovej šťavy a plátkom uhorky, ktorý pokojne ponorte priamo do nápoja. Pozor – mal by to byť iba jeden plátok, aby uhorka neprebila chuť ostatných ingrediencií. Tento drink je zo všetkých najkyslejší, takže ak je to jedna z vašich obľúbených chutí, určite choďte do toho! Všetko náčinie alebo poháre potrebné na lepšie vychutnanie doma urobených drinkov môžete nakúpiť lacnejšie a tiež z pohodlia domova vďaka našim zľavám na PromoKod.sk.