Ktoré praktické pomôcky oceníte v kuchyni?

Nielen ženy, ale aj muži trávia čas v kuchyni. Niektorí si nepripravujú ani raňajky, niektorí si zase varia, nakoľko nemajú pri sebe partnerku, ktorá by im navarila.
Ktoré praktické pomôcky oceníte v kuchyni?

Foto – ilustračné (zdroj: unsplash.com)

KeepCup

Ak ste kávičkár a ráno nestíhate vypiť si kávu, v kuchyni oceníte praktický KeepCup. Je to pohár, ktorý je možné viackrát použiť a je považovaný za skvelú náhradu za jednorazové plastové poháre.
Myslite na životné prostredie a nekupujte si kávu z automatu. Brávajte si z domu so sebou dobrú kávu v praktickom KeepCupe.
Viete, koľko plastových pohárov by ste vyhodili za rok, keby ste nepoužívali ekologický KeepCup?

Koťogo

Koťogo, alebo praktický moka kávovar je taktiež veľmi dobrá pomôcka do kuchyne. Ak vás klasické kávovary nudia a chcete niečo netradičné, niečo, čo vám dokáže pripraviť talianske espresso, odporúčame vám zaobstarať si moka kávovar.
Buďte ako pravý Talian a vychutnajte si kávičku ako na Apeninskom poloostrove.

Voskované obrúsky

V kuchyni oceníte aj voskované obrúsky. Sú to obrúsky, ktoré sú rozložiteľné a nahrádzajú plastové sáčky. Voskované obrúsky môžete použiť na balenie desiaty, na balenie zeleniny, či ovocia, ale môžete nim prikrývať misku s cestom, či s jedlom.

Sklenené uzatvárateľné nádoby / poháre

Okrem týchto praktických pomôcok vám odporúčame zásobiť sa sklenenými pohármi, ktoré môžete využívať na drobné potraviny ako napríklad strukoviny, ovsené vločky, múku, či strúhanku.
Sklenené nádoby využijete prakticky na všetko. Keďže pribúdajú bezobalové obchody, môžete tieto poháre využívať a vyhnúť sa nakupovaniu balených potravín.

Stojan na koreničky

Koreničky využívate pri dochucovaní a aby ste mali prehľad, odporúčame vám kúpiť stojan, na ktorý umiestnite/ do ktorého dáte najpoužívanejšie koreničky.
Dávajte si tento stojan na pracovnú dosku, na kuchynskú linku.