Najčastejšie pohlavné choroby u mužov, ktoré by ste mali poznať

Ak zacítite na intimných miestach svrbenie, objaví sa bolesť pri močení alebo si nájdete na pokožke podozrivé bradavice či herpes, ako prvé vás asi napadne, či ste naposledy použili pri sexe ochranu. Ak je odpoveďou nie, pravdepodobne má váš problém názov – pohlavná choroba.

V prípade, že ste si problém všimli včas, nemusíte sa obávať, prognóza liečby je dobrá. Vaše prvé kroky by mali smerovať k urológovi alebo sexuológovi aby spravil kompltné vyšetrenie a podľa toho odhalil, o akú chorobu ide. V tomto článku si predstavíme najčastejšie pohlavné choroby u mužov, ich prejavy, spôsob prenosu a možnosti liečby.

Pohlavné ochorenia u mužov

Celosvetovo najrozšírenejšími pohlavnými ochoreniami celosvetovo je trojica: HIV/AIDS, kvapavka a syfilis. AIDS bol v minulosti vážnym strašiakom a hoci ani dnes sa nedá ešte na 100 % vyliečiť, pokrok v liečbe dokáže chorobu dostať pod kontrolu.

Menej rozšírenými infekčnými chorobami u mužov sú aj hepatitída B, pedikulóza, genitálne bradavice, genitálny herpes či infekcia vírusom HPV.

Foto: unsplash.com