Po čom ženy (ne)túžia – alebo deväť vecí, ktoré na vás môže vaša polovička neznášať

Ženy sú pre mužov niekedy schopné urobiť všetko. Majú určité predstavy o ich vzhľade, očakávania, ako by sa mali správať, ale tiež predstavy, ako by sa správať nemali. Ste si istí, že nerobíte práve niektorú z nich?

Po čom ženy (ne)túžia – alebo deväť vecí, ktoré na vás môže vaša polovička neznášať
(zdroj: unsplash.com)

Berte jej názor rovnako vážne, ako svoj

Práca, škola, kamaráti, voľnočasové aktivity – to všetko vás od milovanej ženy iba vzďaľuje. Samozrejme, je dôležité venovať sa aj sám sebe, ale nejde to na úkor spoločného času a vzťahu? Muži sa potom čudujú, že sú na nich ženy nahnevané. To isté sa deje, ak ste presvedčení, že iba váš názor je správny. Nebrať vážne ženský názor môže byť nielen dôvodom konfliktu vo vzťahu, ale tiež v súčasnosti odsudzovaným sexizmom. Nepomáhate v domácnosti? Raz sa to možno prepáči, ale ak neustále „zabúdate“ umyť riad, odložiť si oblečenie alebo vyniesť smeti, vašu partnerku to môže prestať baviť.

Žartíky a srandičky áno, ale…

Nebuďte zábudlivým a na nič nedbajúcim partnerom. Nemusíte vždy vyzerať ako z módneho časopisu, ale špinavé tričko a ponožky pôsobia na mužoch naozaj odpudivo. Rovnako, ako keď si nedokážete zapamätať dátum narodenín svojej priateľky či vášho spoločného výročia. Zmysel pre humor je fajn vec, ženy ho na mužoch dokonca vyhľadávajú, ale ak si robíte srandu zo všetkého okolo seba aj vo vážnych situáciách, ženám sa to nepáči. Tak, ako humor, patria do vzťahu aj hádky. Občas sa pohádajú aj tí najmierumilovnejší partneri, no viac, ako tým, že sa budete hádať, svoju partnerku naštvete mlčaním. Samozrejme, pri hádke.

Žiarlivec z povolania

Koho priťahuje neustále chvastanie a vyvyšovanie sa? Určite ani jedno pohlavie. Podobne je to aj s chorobnou žiarlivosťou. Áno, žiarlením dávate najavo, že vám na tom druhom záleží, ale ak sa z toho stane neustále kontrolovanie a zakazovanie, k ničomu dobrému to nevedie. Poslednou radou, ako si to u partnerky nepokašľať, je mať vždy dostatok empatie. Chlap síce je prirodzene menej citovo založený, ale to neznamená, že sa v každej situácii zachováte ako „tvrďas“. Naopak, ak občas ukážete svoju citlivejšiu stránku, stanete sa pre opačné pohlavie omnoho príťažlivejším a žiadanejším.